Centrum

kompetencje_zawodowe


Sprawdź

smog

Projekty

Niepodległość

Budżet Obywatelski

Praca MPK

nasze miasto

Zobacz

wirtulana wycieczka

bip

nasze miasto

Nauczyciel z pasjąDrukuj

  • 15 październik 2018

2018-10-15 Nauczyciel z pasją

 

W dniu 15 października 2018 Pan Krzysztof Gazdowicz odebrał z rąk prezydenta Jacka Majchrowskiego certyfikat NAUCZYCIELA Z PASJĄ.

Projekt NAUCZYCIEL Z PASJĄ ma na celu  wyróżnienie najlepszych krakowskich nauczycieli oraz popularyzację dobrych praktyk. To wyjątkowy tytuł przyznawany osobowościom nauczycielskim Krakowa.Ten tytuł jest  wizytówką  świadczącą o wysokiej  jakości pracy nauczyciela.

XVIII Dzień PapieskiDrukuj

  • 14 październik 2018

2018-10-14 Dzień papieski

 

W niedzielę 14.10.2018 odbywał się XVIII Dzień Papieski. Obchodom towarzyszyły liczne wydarzenia duchowe oraz kulturalne organizowane w całym kraju. Jak co roku Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia przeprowadzała zbiórkę na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży. W tę akcję włączyli się również uczniowie naszej szkoły.

Dzień Edukacji NarodowejDrukuj

  • 12 październik 2018

P_20170428_164731

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Zyczę wszystkim pracownikom Edukacji byłym i obecnym, wszystkim naszym uczniom

urzeczywistnienia planów i zamierzeń

pięknych i szlachetnych działań, które podszeptuje serce

aby wspólna praca nauczycieli i uczniów dała wiele szlachetnych owoców

WizytaDrukuj

  • 10 październik 2018
10 października 2018 gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycielki Strandmolleskolen z Assens, z Danii. Duńczycy zwiedzając Kraków postanowili zwiedzić również Zespół Szkół Elektrycznych Nr 2. Pokazaliśmy im nasze pracownie i sale lekcyjne, rozegraliśmy mecze w siatkówkę i piłkę nożną oraz braliśmy udział w zajęciach integracyjnych prowadzonych przez duńskie nauczycielki. Dziękujemy gościom za mile spędzony czas i smaczne czekolady, którymi obdarowali nas na pożegnanie. Czas na rewizytę? Ważne, że młodzi ludzie nawiązują przyjaźnie komunikując się w obcym języku, i rozwijają swoje językowe kompetencje. Opiekun projektu - Zofia Włodarczyk

Cyfry, Kody, Szyfry - 100 lat NiepodległejDrukuj

  • 04 październik 2018

2018-10-04 Cyfry, Kody, Szyfry - 100 lat Niepodległej

 

W czwartek 4 października 2018 roku uczniowie klasy 1d pod opieką nauczycielek Barbary Młyńczak i Agaty Łysień odwiedzili wystawę Cyfry, Kody, Szyfry – 100 Lat Niepodległej.
Wystawa pokazuje wkład Polaków w rozwój matematyki, kryptografii i informatyki.

Atrakcją okazał się egzemplarz oryginalnej, wojskowej Enigmy wypożyczony ze zbiorów Agencji Wywiadu oraz historia wybitnych polskich matematyków: Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, którym już w latach 30. XX wieku udało się złamać kod Enigmy.  Uczniowie z ciekawością wysłuchali historii legendarnej lwowskiej szkoły matematycznej skupionej wokół Stefana Banacha i Hugona Steinhausa. Korzystając z ekranów dotykowych uczniowie zaszyfrowali "kodem Enigmy" życzenia dla Polski z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

Usytuowanie wystawy w Pałacu Czeczotka i sprzyjająca pogoda dały też okazję do spaceru po Rynku Głównym i obcowanie z jego atrakcjami

Więcej zdjęć? -> kliknij w obrazek

WolontariatDrukuj

  • 01 październik 2018

2018-09-26 Wolontariat

 

26.09.2018 uczeń Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 Paweł Górczak wziął udział w wydarzeniu organizowanym przez Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko" dla osób niepełnosprawnych "Każdy ma swoje K2". Tym K2 był Kopiec Kościuszki, a wyprawę prowadził Krzysztof Wielicki. Paweł powiedział: "Naprawdę warto pomagać, dodawać odwagi tym, którym brakuje sił i wiary, udowodnić, że człowiek to istota niezwykła. Było to dla mnie ogromnym przeżyciem."

Opiekunowie Samorządu: Alina Matras, Zofia Włodarczyk
1,303,110 unikalne wizyty