Zapraszamy

wirtulana wycieczka

bip

nasze miasto

Praca MPK

nasze miasto

SprawdźProjekty

Gimnazjalisto- dla Ciebie - zawody przyszłościDrukuj

  • 23 luty 2017

Wraz z postępem naukowo-technicznym i informacyjnym wzrasta zapotrzebowanie na zawody branży elektrycznej i elektrotechnicznej. W naszej szkole wychodzimy na przeciw oczekiwaniom współczesnego ; nowoczesnego przemysłu oraz nowoczesnych usług high-technology.
Chcąc sprostać wymogom aktualnego rynku pracy, proponujemy kształcenie w zawodach: technik elektryk, technik elektronik, technik informatyk i technik mechatronik.
Projekt NOWA HUTA PRZYSZŁOŚCI to oczekiwania na specjalistów m.in. średniego szczebla technicznego. U nas zapewniamy kształcenie w tym kierunku - tzn. kierunku ZAWODÓW PRZYSZŁOŚCI.

Zdrowie w naszych rękachDrukuj

  • 28 marzec 2017

W dniu 23 marca 2017 odbyły się kolejne zajęcia w ramach realizowanego w szkole innowacji pedagogicznej ,, Edukacja zdrowotna - Zdrowie w naszych rękach. Zostały one przeprowadzone przez pracowników Dziauł Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie Zajęcia te obejmowały następujące zagadnienia tematyczne

 Profilaktyka HIV/AIDS oraz chorób przenoszonych drogą płciową - prelekcja oraz quiz
 Profilaktyka stosowania substancji psychoaktywnych (skutki używania alkoholu, dopalaczy, palenia papierosów) -prelekcje, quiz oraz zajęcia z użyciem alkogogli i narkogogli
 Przeprowadzenie badań pomiaru poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy użyciu smokerlyzera

Organizacja: Bożena Górniak i Danuta Limanowska-Cupiał

galeria

Małopolski Konkurs Własnych Prac TechnicznychDrukuj

  • 23 marzec 2017

uczestnicy22 marca 2017 r. odbyła się w naszej szkole już ósma edycja Małopolskiego Konkursu Własnych Prac Technicznych.    Jak w latach poprzednich cieszy się on dużym zainteresowaniem i popularnością w szkołach o profilu zawodowym z całej Małopolski.Zaprezentowano przygotowane przez młodych ludzi prace w trzech kategoriach: elektrotechnika/elektronika, automatyka/robotyka i informatyka.
Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
- w kategorii elektrotechnika/elektronika - 1 miejsce – Michał Ciombor -  za wykonanie „Picture Poi” 
- w kategorii automatyka/robotyka - 3 miejsce Szymon Musiał -  za wykonanie „Bramy wjazdowej.
Nagrody w konkursie ufundowali: Oddział Krakowski SEP, Odział Nowohucki SEP, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne MPK Kraków, „Electricon” Sp. z o.o., Industria Polska Sp. Z o.o. i Grupa Interia Pl.
 

galeria

Dzień Wiosny w ZSE Nr 2Drukuj

  • 21 marzec 2017

nagrody

Tradycyjnie Dzień Wiosny w Elektryku powitaliśmy nauką i... zabawą. W tym roku wyjatkową atrakcją były wykonanie wspólnie  klasowej Marzanny. Wybór "najładniejszej " Marzanny był niezwyke trudny.  Kreatywność  młodzieży przeszła wyobrażenia jurorów.   Finalnie  najładniejszą Marzannę przygotowali maturzyści z 4cm ( przy pomocy dziewcząt z zaprzyjaźnionej szkoły), nastepnie podopieczni pana K.Gazdowicza z klasy 3 bm, kolejne miejsce zajęli pierwszoklasiści-informatycy z klasy pani K. Dymek Nowak,  przy czym należy dodać, że każda klasa wykonała absolutnie niezwykłą i niepowtarzalną  własną Marzannę (w kreatywności 4ab  była - oczywiście - nie do pobicia).  W "rzucie" Marzanny do wody ( (ekologicznie - na sali gimnastycznej) wygrała 3bm

W drugiej części Elektrycznego Dnia Wiosny odbyły się zawody sportowe. Test sprawności motoryczno-technicznej MAX   w którym   najlepszym okazał się Dawid Migdał z 3m, finał Mistrzostw Szkoły w piłce siatkowej: wgrała 4ab (elektrycy/elektronicy)j   oraz zawody składania "na rękę"  wygrał  Przemek Rajski z 2b (elektryk)  

Organizatorami Elektrycznego Dnia Wiosny byli pani Zofia Włodarczyk i pan Mirosław Wrona. Serdeczne dzięki za świetną zabawę.

galeria

Dzień PoezjiDrukuj

  • 20 marzec 2017

21.03. to nie tylko Święto Wiosny - to także Międzynarodowy Dzień Poezji.
20. marca dzięki szkolnemu radiowęzłowi - mogliśmy wysłuchać (na krótkich przerwach ) tekstów poetyckich od BOGURODZICY po wiersze współczesne, a na długiej przerwie relaksowały lub wywoływały zadumę piosenki do tekstów polskich poetów (np. .J. Tuwima, A. Mickiewicza, C. K. Norwida, K. K. Baczyńskiego). Zapraszamy do czytania poezji nie tylko w tym dniu - warto. 

Organizacja: Pani Maria Kowalewska

Kangur matematycznyDrukuj

  • 16 marzec 2017

kangur

 

W czwartek 16 marca 2017, uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Ideą Konkursu jest sprowokowanie manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy dla dzieci i młodzieży jednocześnie w ponad 60 krajach świata.
Wspólna dla wszystkich krajów data Konkursu oraz te same zestawy zadań dla poszczególnych kategorii/poziomów budują atrakcyjność wydarzenia. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki zmagań naszych uczniów z postawionymi w tegorocznych testach problemami matematycznymi.

1,026,504 unikalne wizyty