Zapraszamy

wirtulana wycieczka

bip

nasze miasto

Praca MPK

nasze miasto

SprawdźProjekty

Gimnazjalisto - na zwiedzanie szkoły zapraszamy codziennieDrukuj

  • 23 luty 2017

Wraz z postępem naukowo-technicznym i informacyjnym wzrasta zapotrzebowanie na zawody branży elektrycznej i elektrotechnicznej. W naszej szkole wychodzimy na przeciw oczekiwaniom współczesnego ; nowoczesnego przemysłu oraz nowoczesnych usług high-technology.
Chcąc sprostać wymogom aktualnego rynku pracy, proponujemy kształcenie w zawodach: technik elektryk, technik elektronik, technik informatyk i technik mechatronik.

Projekt NOWA HUTA PRZYSZŁOŚCI to oczekiwania na specjalistów m.in. średniego szczebla technicznego. U nas zapewniamy kształcenie w tym kierunku - tzn. kierunku ZAWODÓW PRZYSZŁOŚCI.

Turniej samorządówDrukuj

  • 23 maj 2017

turniej22 maja 2017 odbył się Turniej Sportowy Samorządów Uczniowskich zorganizowany przez Urząd Miasta Krakowa na stadionie WSK Wawel. Naszą szkołę reprezentowali:

Sztafeta 4x400: Patryk Warchoł i Piotr Kurowski

Strzelectwo: Piotr Kiszka

Siatkówka: Adrian Duda, Daniel Zygmunt, Piotr Kurowski.

Ze względu na regulamin zawodów – uczestnictwo drużyn mieszanych chłopców i dziewcząt, z uczniami naszej szkoły w szranki stanęły zaproszone dziewczęta Krakowskiej Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Zawody odbyły się we wspaniałej atmosferze dobrej sportowej rywalizacji, dużej życzliwości, uśmiechu i wzajemnej pomocy. Był to również czas zabawy i integracji samorządów uczniowskich 26 krakowskich szkół. Musimy się pochwalić naszymi sukcesami: Piotr Kiszka zajął I miejsce w zawodach strzeleckich, siatkarze zdobyli miejsce IV, a w ogólnej klasyfikacji uplasowaliśmy się na miejscu VI.
Gratulacje dla uczestników!
galeria

Uroczystość zakończenia szkoły klas 4ab i 4cm.Drukuj

  • 28 kwiecień 2017

pożegnanie

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas, którzy skończyli technikum. Wychowawcami klas maturalnych byli Agnieszka Kosek i Mirosław Wrona. Zostali ciepło pożegnani przez uczniów. Absolwenci na ręce Dyrektora Kołakowskiego złożyli bukiet z podziękowaniem dla całego grona pedagogicznego. Bukiet z życzeniami otrzymała także Pani Dyrektor Dorota Krawczyk, która od września przejmuje obowiązki kierowania naszym "Elektrykiem". Wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali ozdobne kubki z logo szkoły i napisem "Dziękujemy". Uroczystość przygotowały klasy 3ac i 3bm pod kierunkiem pani Barbary Młyńczak i pana Krzysztofa Gazdowicza. Wręczyli oni uczniom piękne życzenia w formie dezyderaty, a także miniaturkę logo szkoły - uczniowie dumnie wpięli je w klapy swoich marynarek. Absolwent z najwyższą średnią Norbert Marzec wbił ozdobny gwóźdź ze swoim nazwiskiem w drzewiec sztandaru. Szczere podziękowania płynęły i ze strony uczniów i nauczycieli, a także rodziców. Teraz już tylko pozostaje życzyć powodzenia w dojrzałym życiu i zrealizowania marzeń.

DEZYDERATA

Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech, i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy.

O ile to możliwe, bez wyrzekania się siebie bądź na dobrej stopie ze wszystkimi.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoja opowieść.
Unikaj głośnych i napastliwych - są udręką ducha.
Porównując się z innymi możesz stać się próżny i zgorzkniały, bowiem zawsze znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Niech twoje osiągnięcia zarówno jak plany będą dla Ciebie źródłem radości.
Wykonaj swą pracę z sercem - jakakolwiek byłaby skromna, ją jedynie posiadasz
w zmiennych kolejach losu.
Bądź ostrożny w interesach, na świecie bowiem pełno oszustwa.
Niech Ci to jednak nie zasłoni prawdziwej cnoty; wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów
i wszędzie życie pełne jest heroizmu.

Bądź sobą, zwłaszcza nie udawaj uczucia.
Ani też nie podchodź cynicznie do miłości, albowiem wobec oschłości i rozczarowań ona jest wieczna jak trawa.
Przyjmij spokojnie co Ci lata doradzają z wdziękiem wyrzekając się spraw młodości.

Rozwijaj siłę ducha, aby mogła cię osłonić w nagłym nieszczęściu.
Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności.
Obok zdrowej dyscypliny bądź dla siebie łagodny.
Jesteś dzieckiem wszechświata nie mniej niż drzewa i gwiazdy, masz prawo być tutaj.
I czy to jest dla ciebie jasne, czy nie - wszechświat bez wątpienia jest na dobrej drodze.

Tak więc żyj w zgodzie z Bogiem, czymkolwiek On ci się wydaje,
czymkolwiek się trudzisz i jakiekolwiek są twoje pragnienia, w zgiełkliwym pomieszaniu życia zachowaj spokój ze swą duszą.
Przy całej swej złudności, znoju i rozwianych marzeniach jest to piękny świat.
Bądź pogodny. Dąż do szczęścia.
więcej na 
https://youtu.be/Xg7p3LJZngU?t=26s
https://youtu.be/6X8YnCq6UME?t=2m36s

galeria

226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 majaDrukuj

  • 28 kwiecień 2017

W dniach 24.04- 28.04.2017 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie edukacyjnym "Młodzież pamięta" z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Młodzież brała udział w projekcji filmu, konkursie wiedzy o Konstytucji, rozwiązywała krzyżówki, przygotowywała plakaty i prezentacje. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o Konstytucji 3 maja i przypomnieli sobie znaczenie dokumentu jakim jest konstytucja dla państwa. Organizator : Danuta Limanowska-Cupiał

Wyniki konkursów:
1. na najlepszą krzyżówkę o Konstytucji 3 maja:
1. Mateusz Chawiński 1b, 2. Rafał Rożnawski 2m, 3.Daniel Dubiel 3a i Jan Kluza 1a
2.Konkurs - rozwiązujemy krzyżówki o Konstytucji 3 maja:
1. Mateusz Kowalik 1m, 2. Jakub Teichman 1c, 3. Jakub Kosek 1c
3. Konkurs wiedzy o Konstytucji 3 maja:
1. Przemysław Rajski 2b, 2. Dominik Miodek 3 m i Marcin Miodek 3m, 3. Krzysztof Grabowski 2m

galeria

Wycieczka 2cDrukuj

  • 27 kwiecień 2017

Byliśmy w mieście pełnym Krasnali!! Zapewne wiecie już, że chodzi o Wrocław.
Uczniowie klasy 2c wraz z wychowawcą panią Anną Cichy oraz panią Zofia Włodarczyk w dniach 26-27 kwietnia 2017 r.  mogli podziwiać dziedzictwo kulturowe tego miasta.  Pikanterii dodawał fakt, że realizowali  również mini projekt z języka angielskiego.
Panorama Racławicka , multimedialna wystawa Hydropolis, Stadion Śląsk Wrocław oraz wieża  widokowa SKY TOWER  to były główne punkty naszego programu. Nie zabrakło również spaceru po Starówce oraz Ostrowie Tumskim.|
Wrażeń dużo, humory dopisywały chociaż zmoczył nasz deszcz. Dzielimy się wrażeniami oraz widokami utrwalonymi na zdjęciach. 

galeria

VIII Małopolskie Mistrzostwa w Łamigłówkach LogicznychDrukuj

  • 26 kwiecień 2017

VIII Małopolskie Mistrzostwa w Łamigłówkach Logicznych odbyły się 25 kwietnia 2017 w Zespole Szkół Elektrycznych Nr 2. Udział w nich wzięły 32 zespoły uczniów z 17 gimnazjów Krakowa, Nowego Targu, Nowego Wiśnicza, Myślenic, Trzebini, Skały, Kamienia, Luborzycy i Porąbki Uszewskiej. 
W zespołowym rozwiązywaniu liczbowych labiryntów, kryptarytmów, sudoku i innych zadań logicznych najlepsi okazali się uczniowie Społecznego Gimnazjum nr 3 STO w Krakowie, Gimnazjum nr 2 w Krakowie, Gimnazjum Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny oraz Zespołu Szkół z Trzebini. 
W oczekiwaniu na wyniki uczniowie i nauczyciele wzięli udział w popularyzujących matematykę zajęciach dr Józefa Piórka z Uniwersytetu Jagiellońskiego "O paradoksach logiki i matematyki oraz o grach strategicznych” i w rozgrywkach "Chłopskiej Szkoły Biznesu" przeprowadzonych przez mgr Jacka Wilka z Gimnazjum nr 23 w Krakowie. 
Konkurs w Zespole Szkół Elektrycznych Nr 2 zorganizowaly: Katarzyna Dymek-Nowak, Barbara Młyńczak i Agnieszka Kosek przy wsparciu wolontariuszy - uczniów klas 3c i 2a. Stronę merytoryczną  Mistrzostw przygotowali nauczyciele z krakowskiego oddziału SNM.

galeria

1,055,763 unikalne wizyty