Centrum

kompetencje_zawodowe


Sprawdź

smog

Projekty

Szkoła współpracuje

wspolpraca

Budżet Obywatelski

Praca MPK

nasze miasto

Zobacz

wirtulana wycieczka

bip

nasze miasto

WystawaDrukuj

  • 20 czerwiec 2018

2018-06-16 Wystawa w forcie Grębałow

 

16.06.2018 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ZSE Nr 2 uczestniczyli w otwarciu wystawy "Fort Grębałów wczoraj i dziś" zorganizowanej przez Ognisko TKKF "Przyjaciel Konika" prowadzone przez Prezesa B. Peschak. Wystawa objęta została honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy i Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Wystawie towarzyszył okolicznościowy wykład i pokaz konny.

Gala LiderówDrukuj

  • 18 czerwiec 2018

2018-06-18 Gala Liderów

18.06.2018 odbyła się Gala Liderów zorganizowana przez Młodzieżową Radę Miasta Krakowa w siedzibie Urzędu Miasta w Rynku Podgórskim. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przedstawiali zrealizowane projekty i inicjatywy i odbierali nagrody z rąk Prezydenta Miasta. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ZSE Nr 2 za udział odebrali dyplom Srebrnego Lidera Samorządności. Gratulacje dla młodzieży i opiekuna Samorządu, pani Aliny Matras.

Z. Włodarczyk 

Konkurs "Historia Solidarności"Drukuj

  • 15 czerwiec 2018

2018-06-15 Konkurs Historia Solidarnosci

 

Laureatami  etapu wojewódzkiego konkursu "Postacie, miejsca, wydarzenia w historii  Solidarności mojego regionu” zostali uczniowie Patryk Bosak i Jakub Kurluk, których praca pt. Bogdan Włosik zajęła I miejsce w Małopolsce.

Obejrzyj film 

Opiekun Jadwiga Jurczyk-Motyl

Budżet obywatelski Krakowa 16-30.06.2018Drukuj

  • 14 czerwiec 2018

Budżet obywatelski to proces, w którym mieszkańcy nie tylko decydują o przeznaczeniu części budżetu miasta Krakowa. To proces, dzięki któremu mogą przede wszystkim bezpośrednio oddziaływać na miasto priorytetyzując i realizując potrzeby swoich lokalnych społeczności. Mieszkańcy najlepiej znają swoje potrzeby, a budżet obywatelski jest narzędziem służącym ich zaspokajaniu. Narzędziem, które wspiera budowanie lokalnego kapitału społecznego i poszukiwanie innowacji społecznych.

Najważniejszym elementem budżetu obywatelskiego jest czynny udział w procesie mieszkanek i mieszkańców, którzy swoją aktywnością i doświadczeniem tworzą wspólny interes oraz kompromis społeczności lokalnych poprzez kreowanie lokalnych liderów oraz budowanie tożsamości lokalnej.

Jego zasadniczym celem jest większe otwarcie na głos samych mieszkańców, poprzez włączenie ich do dyskusji na temat priorytetów społeczności lokalnej z perspektywy jej wspólnego dobra. Cel ten ma prowadzić do aktywnego zaangażowania się w proces opracowania budżetu obywatelskiego oraz do efektywnego wydawania wspólnych środków z lokalnego budżetu i budowania więzi w lokalnej społeczności.

Mistrz ortografiiDrukuj

  • 13 czerwiec 2018


W dniu  12 czerwca odbyło się ogólnoszkolne dyktando z języka niemieckiego ,, Mistrz ortografii języka niemieckiego. Najlepiej napisał je uczeń klasy 3a Daniel Olkuśnik. 

Organizator : Bożena Górniak

Dzień Otwarty 8. Bazy Lotnictwa TransportowegoDrukuj

  • 08 czerwiec 2018

2018-06-08 Dzień Otwarty 8. Bazy Lotnictwa Transportowego

 

W piątek  8 czerwca 2018 roku  uczniowie klas 1ab i 1d pod opieką nauczycielek: Danuty Limanowskiej-Cupiał, Agaty Łysień, Danuty Krupy  i Barbary Młyńczak  uczestniczyli w Dniu Otwartym  8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Balicach. Młodzież mogła zobaczyć samoloty CASA C-295M i M-28B/PT/GC, śmigłowiec z 3. GPR Mi-8, zająć w nich miejsce i od żołnierzy pilotów lub techników pokładowych uzyskać informacje. Z dużym zainteresowaniem uczniowie oglądali pojazdy zabezpieczające loty, wozy Wojskowej Straży Pożarnej z ich wyposażeniem oraz etatową broń żołnierzy i specjalistyczny sprzęt do diagnostyki technicznej samolotów.

organizacja i koordynacja wyjścia: Barbara Młyńczak 

1,286,871 unikalne wizyty