Centrum

kompetencje_zawodowe


Sprawdź

smog

Projekty

Szkoła współpracuje

wspolpraca

Praca MPK

nasze miasto

Zobacz

wirtulana wycieczka

bip

nasze miasto

Matematyczny Maraton MaturalnyDrukuj

  • 26 luty 2018

Uczniowie klas maturalnych 4bm i 4ac pod opieką nauczycielki matematyki Barbary Młyńczak w pierwszym tygodniu ferii zimowych podjęli wyzwanie matematyczne. W Matematycznym Maratonie Maturalnym zmagali się z zadaniami zarówno z poziomu podstawowego jak i rozszerzonego. Wysiłek włożony w rozwiązywanie złożonych problemów matematycznych z pewnością przybliżył uczestników maratonu  do sukcesu maturalnego. 

Kocham Nową HutęDrukuj

  • 23 luty 2018

2018-02-14 Kocham Nową Hutę

W dniu 14 lutego uczniowie klas 1ab oraz 3b wraz z wychowawcami p. Danutą Limanowską Cupiał oraz p. Bożeną Górniak włączyli się aktywnie w przeprowadzenie  akcji ,, Kocham Nową Hutę ‘’organizowaną przez Fundację Promocji Nowej Huty.

Na Placu Centralnym w Nowej Hucie uczniowie nowohuckich szkół przygotowali występy artystyczne, prezentacje multimedialne swoich szkół oraz po wyjątkowych  miejscach w Nowej Hucie. Wszyscy oglądający otrzymywali  nowohuckie kalendarze ścienne oraz inne gadżety.
Dziękujemy za zaangażowanie naszych uczniów, którzy rozdawali mieszkańcom, udzielali informacji turystom, a przy okazji rozdawali foldery i ulotki promujące naszą szkołę. 

Więcej zdjęć? -> Kliknij w obrazek

StudniówkaDrukuj

  • 08 luty 2018

2018-02-08 studniówka

We czwartek 8 lutego 2018 roku, jak tradycja nakazuje na 100 dni przed maturą uczniowie klas maturalnych, nauczyciele i Dyrekcja Szkoły spotkali się w klimatycznym „Zielonym Wzgórzu” na Balu.  Studniówka to czas zabawy ale i ważny test dojrzałości i odpowiedzialności  dla młodych ludzi. Trzeba przyznać że nasi uczniowie przeszli go wzorowo przy nieoceniony wsparciu rodziców. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele, bawili się świetnie do białego rana. Bal studniówkowy z pewnością zostanie na długo w naszej pamięci.

Więcej zdjęć? ->Kliknij w obrazek

ORGANY - KRÓL INSTRUMENTÓW ?Drukuj

  • 07 luty 2018

2018-02-07 Organy - król instrumentów?

"W moich oczach i uszach organy są królem instrumentów" (list Mozarta do ojca).Te słowa stały się motywem przewodnim lekcji przeprowadzonych  w kościele na osiedlu Szklane Domy przez organistę - pana Tomasza Ślusarczyka - dla uczniów klasy 1ab i 1 cm. Zajęcia,  przeprowadzone w sposób ciekawy i profesjonalny, dały możliwość pogłębienia wiedzy ( w ramach przedmiotu wiedza o kulturze) na temat organów i muzyki organowej.
Organizacja:  Pani Maria Kowalewska
Więcej zdjęć? Kliknij w obrazek.

Mamy coś, czym możemy się chwalić nie tylko w Polsce, ale i w EuropieDrukuj

  • 31 styczeń 2018

2018-01-30 Zwiedzanie Krakowskiego Holdingu Komunalnego

Uczniowie klasy 1ab i 1d wraz z p. D. Limanowską i p. B. Łatką 30 stycznia 2018 roku zapoznali się z pracą Krakowskiego Holdingu Komunalnego.  
Przybliżono najważniejsze części procesu termicznego przekształcania odpadów, czyli:
przywóz i rozładunek odpadów do bunkra
termiczne przekształcanie odpadów komunalnych
oczyszczanie spalin
wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej. 
Kraków zyskał nowe źródło energii, które zwiększa bezpieczeństwo energetyczne miasta. Potencjał energii elektrycznej wytworzonej przez ZTPO odpowiada rocznemu zużyciu jej przez miejskie tramwaje lub oświetlenie ulic zaś ilość energii cieplnej odpowiada 10 %zużycia tej energii w Krakowie.
zagospodarowanie odpadów procesowych.  
ZTPO jest jedną z najnowocześniejszych i zarazem najbardziej ekologicznych inwestycji w Krakowie.

Więcej zdjęć->Kliknij w obrazek

Wyjazd na nartyDrukuj

  • 31 styczeń 2018

2018-01-31 Wyjazd na narty

Ostatni dzień stycznia 2018 był pięknym zimowym dniem dla młodych liderów Samorządu Uczniowskiego - szlifowali umiejętności szusowania na stoku Śnieżnicy, a także współpracy, pomocy i motywowania innych do nowych wyzwań. Duże gratulacje dla uczących się i uczących innych niełatwej przecież sztuki jeżdżenia na nartach. 

Opiekun: Z. Włodarczyk 
1,179,419 unikalne wizyty