Centrum

kompetencje_zawodowe


Sprawdź

smog

Projekty

Niepodległość

Budżet Obywatelski

Praca MPK

nasze miasto

Zobacz

wirtulana wycieczka

bip

nasze miasto

Galicja i Twierdza Kraków- świadkowie niepodległości PolskiDrukuj

  • 24 październik 2018

2018-10-24 Galicja i Twierdza Kraków- świadkowie niepodległości Polski

W dniu 24. X. 2018 r. uczniowie klasy 1m, 2ab, 2cm, 2d, 3am, 3b, 4c wysłuchali wykładu pt."Odzyskać Niepodległość! " ( o procesie tworzenia się Polski w Krakowie w czasie I wojny światowej) . 

 Wybuch wojny w 1914 roku stał się dla Polski szansą odzyskania suwerenności. Kraków ze swoimi tradycjami patriotycznymi, działalnością środowisk niepodległościowych stał się jednym z centrów odradzającej  się Polski . Prelegent pan Waldemar Brzoskwinia przybliżył  niektóre z wydarzeń krakowskich istotnych dla sprawy polskiej, rolę Krakowa jako ośrodka tworzenia się Wojska Polskiego i ośrodka produkcji zbrojeniowej.
Organizacja Bożena Górniak, Danuta Limanowska

SeminariumDrukuj

  • 23 październik 2018

2018-10-23 Seminarium SEP

Dnia 23.10.2018 uczniowie klasy 3b brali udział w seminarium na temat „Materiał szkoleniowy do egzaminów na uprawnienia pomiarowe w zakresie urządzeń, instalacji i sieci elektrycznych” organizowanym przez Oddział Nowohucki SEP oraz Małopolską Izbę Inżynierów Budownictwa w Krakowie.

Opiekun: Pan Mieczysław Skirło.

Spotkanie szkolenioweDrukuj

  • 22 październik 2018

2018-1022 Szkolenie Samorzad

22 października 2018 samorząd uczniowski i rady klasowe wzięli udział w pięciogodzinnym spotkaniu szkoleniowym dla liderów szkoły prowadzonym przez psychologa Stanisława Bobulę. Uczniowie pracowali z zastosowaniem kart metaforycznych "Moja rola i zaangażowanie w działania samorządu uczniowskiego w bieżącym roku szkolnym". Po przerwie zapoznali się z drabiną partycypacji „Word cafe”– informowaniem, konsultowaniem, współdecydowaniem i decydowaniem. W czterech grupach omówiono relacje samorządu uczniowskiego z nauczycielami, a każda grupa omawiała swoje pytanie:

  • o czym nauczyciele powinni nas informować?
  • co nauczyciele powinni z nami konsultować?
  • o czym powinniśmy wspólnie z nauczycielami współdecydować?
  • o czym w szkole powinniśmy decydować?

Widowisko dumy i radościDrukuj

  • 19 październik 2018

2018-10-19 Widowisko dumy i radości. Obchody 100. lecia niepodległości19 października 2018 r. do Krakowa przyjechało ok. 10 tys. uczniów z różnych szkół, aby uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczyści rozpoczęła Msza św. w intencji Ojczyzny sprawowana przez abp. Marka Jędraszewskiego. Następnie uczniowie przemaszerowali w barwnym korowodzie z Wawelu na krakowskie Błonia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Adam Białecki, Patryk Bosak, Mateusz Drożdż, Paweł Górczak, Daniel Olkuśnik, Rafał Rożnawski oraz nauczyciele: Danuta Krupa i Jarosław Mamica.

Olimpiada Wiedzy TechnicznejDrukuj

  • 19 październik 2018

19 października w Zespole Szkół Elektrycznych Nr 2 przeprowadzone zostały Zawody I stopnia XLV Olimpiady Wiedzy Technicznej.
 W zawodach uczestniczyli następujący uczniowie: Adrian Duda, Piotr Kiszka, Michał Chuchmacz,  Mateusz Raźny, Krzysztof Szymański, Adrian Woda, Kacper Zawartka. 

 

Bieg na orientacjęDrukuj

  • 17 październik 2018

2018-10-17 Bieg na orientację

17.X.2018r  uczniowie naszej szkoły w składzie :Waleria Towarkowska - 1m, Maksymilian Sewiło - 2c, Piotr Kurowski  - 3m, Patryk Stefańczyk -3m, Adam Serwański  -3 b wzięli udział w Samorządowych zawodach w "Biegu na Orientację",  który odbył się na terenie Lasku Wolskiego.
Reprezentanci Samorządów Uczniowskich szkół krakowskich na podstawie mapy musieli odnaleźć zaznaczone punkty w których należało wykonać zadania przygotowane przez organizatorów. 
Nasz Samorząd sprawdził się w tej rywalizacji zajmując 6 miejsce .
Po biegu na mecie czekały pieczone kiełbaski, słodkości oraz gorąca herbata. Wróciliśmy do szkoły bogatsi o nowe doświadczenia.
Opiekun Samorządu  Alina Matras

1,327,581 unikalne wizyty