Centrum

kompetencje_zawodowe


Sprawdź

smog

Projekty

Niepodległość

Budżet Obywatelski

Praca MPK

nasze miasto

Zobacz

wirtulana wycieczka

bip

nasze miasto

Dla NiepodległejDrukuj

  • 13 listopad 2018

2018-11-09 Kolo Origami - dla Niepodległej

 

Szkolne Koło Origami (uczniowie klasy 1d) z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przygotowało dekorację w formie flagi Polski, którą ułozoo z żurawi. Żuraw (Tsuru) w tradycji japońskiej jest symbolem szczęścia i długowieczności, ale również według niektórych źródeł honoru i lojalności. 

"MAMY SWOJE MIEJSCE".Drukuj

  • 13 listopad 2018

2018-11-13 Sala samorządu

13.11.2018 Pani Dyrektor wraz z kierownictwem przecięli symboliczną czerwoną wstęgę dokonując otwarcia nowego pomieszczenia do pracy Samorządu Uczniowskiego. Po dwóch tygodniach intensywnej pracy młodych liderów szkoły, przyznany pokój stał się miłym miejscem do spotkań uczniów i realizowania zadań Samorządu Uczniowskiego. Podziękowania dla Dyrekcji szkoły za pomoc i wsparcie w realizacji naszego marzenia.

11 Listopada 2018Drukuj

  • 09 listopad 2018

2018-11-09 Obchody Święta Niepodległości

9.11.2018 (piątek) o godz.10.45 spotkalismy się na małej sali gimnastycznej na lekcji, która jest już tradycją w naszej szkole - LEKCJI ŚPIEWANIA (pieśni patriotyczne). W tym roku było to spotkanie szczególne, bo nasza szkoła wzięla udział w biciu REKORDU DLA NIEPODLEGŁEJ ( to ogólnopolska akcja, w której udział biorą szkoły, przedszkola, placówki oświatowe). Podobnie jak inni uczestnicy tej akcji, ok. godziny 11.11. zaśpiewaliśmy wspólnie hymn narodowy ( 4 zwrotki !!!).
organizatorzy:
-Jadwiga Jurczyk -Motyl ( komentarz historyczny, dobór pieśni, scenariusz spotkania)
-Krzysztof Gazdowicz (nagłośnienie i obsługa techniczna)
-Eugeniusz Krawczyk (dokumentacja fotograficzna)
-Danuta Limanowska-Cupiał  (konsultacja merytoryczna, sprawy techniczne -nagłośnienie, rzutnik ) ; +2ab ( sprzątanie sali po uroczystości)
-Maria Kowalewska (prowadzenie)+ 1c( przygotowanie sali/krzesła)
-Dorota Szczepańska -Biłan +3am ( dekoracja)
              

Cmentarz wojenny nr 390 z okresu I wojny światowejDrukuj

  • 09 listopad 2018

2018-11-09 Cmentarz wojenny nr 390 - wizyta klasy ID

W piątek 9 listopada 2018 roku,  uczniowie klasy 1d pod opieką wychowawczyni Barbary Młyńczak i pani Jadwigi Jurczyk-Motyl, która podzieliła się z młodzieżą swoją bogatą wiedzą na temat okoliczności powstania tego miejsca, odwiedzili austriacki cmentarz wojenny nr 390  z okresu I wojny światowej  wybudowany na terenie XI Twierdzy Kraków. Kwatera znajduje się we wschodniej części cmentarza parafialnego w Mogile.

W I wojnie światowej Polacy walczyli w szeregach armii rosyjskiej, niemieckiej i austrowęgierskiej wcieleni do wojska jako obywatele tych państw. Ponad pół miliona z nich poległo, zmarło lub zaginęło bez wieści. Uczniowie zapalili znicz oraz w chwili skupienia uczcili pamięć wszystkich poległych żołnierzy.

WycieczkaDrukuj

  • 09 listopad 2018

2018-11-09 Wyjście klasa 1m

 

9.XI.2018 uczniowie klasy 1m w ramach obchodów rocznicy odzyskania niepodległości udali się na wystawę "W 100-lecie Odzyskania Niepodległości na Plantach Krakowskich". Ten przyjemny spacer jesiennymi Plantami w słońcu to jednocześnie wspaniała lekcja historii i sztuki związana z naszym miastem, Krakowem.

Wychowawca - Zofia Włodarczyk 

50 lecie Koła SEP przy Zespole Szkół Elektrycznych nr 2 w Krakowie.Drukuj

  • 09 listopad 2018

20181109_173901

W dniu 9 listopada odbyło się uroczyste spotkanie z okazji pięćdziesięciolecia współpracy Nowohuckiego Koła SEP z Zespołem Szkół Elektrycznych nr 2 w Krakowie. Na spotkaniu przedstawiono rys historyczny Koła oraz jego udział w kształceniu zawodowym młodzieży na przestrzeni lat. Omawiana również była obecna reforma kształcenia zawodowego pod katem udziału SEP i Pracodawców - oczekiwania i możliwości.Referat do spraw Młodzieży i Studentów reprezentowała odpowiedzialna za ten dział pani Anna Cichy.

Na uroczystości wręczone zostały medale im. Stanisława Szeligi przez Prezesa Oddziału SEP w Nowej Hucie pana Bogdana Niżnika dla pana Idziego Kazimierza, pana Gacka Władysława oraz obecnego przewodniczącego Koła SEP pana Mieczysława Skirło.

1,327,570 unikalne wizyty