Zespół został założony w 1966 roku i był prowadzony początkowo nieodpłatnie. Prowadzili go Andrzej Suwaj i p. Blicharz. Trzon zespołu stanowili: Kordysz Bożena, Chrupczalski Piotr, Szczepańska Magda, Szfraniec Wiesław, Okulski Andrzej, Krzykos Piotr. Zespół zajął I miejsce w Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych.( na podst. Kształcenie techników 1963-1970/ Stanisław Mazurski Kraków 1977 (praca dyplomowa)
Opracowano szereg spektakli, takich jak: "Strofy walki", "Epitafium", "Cichy Don", "Raport z Monachium".
Na spektakl "Cichy Don" zostaje zaproszonych wielu gości, miedzy innymi redaktor "Echa Krakowa". W nr 295 z dnia 16/17 grudnia 1967 zatytuowanym "Eksperyment Estrady Literackiej" tak napisał: "
szkolny zespól artystyczny nie należy dzisiaj do zjawisk odosobnionych.Niemal każda szkoła posiada swój zespół (...). Sa oczywiście spore róznice w poziomie tych zespołow. Młodzież szkoł zawodowych gustuje np. przedewszystkim w gitarch elektrycznych. Totez niemałym zaskoczeniem był dla nas spektakl opracowany przez zespół Technikum Elektrycznego i zasadniczej Szkoły Zawodowej, którego nazwa brzmi "Estrada Literacka". Z ta formą zespołu spotkaliśmy się w Nowej Hucie po raz pierwszy... I oto na niezbyt wygodnej scenie klubu TPPR ujrzeliśmy efekt tej ambitnej pracy."

Opracowała J.Jurczyk-Motyl